+98(21)55254831 | support@iran-choob.com | ارسال رایگان به همه جای ایران
ورود | ثبت نام
search ایران چوب
logo ×

راهنمای 0 تا 100 انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب نوجوانان

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1393/12/19

تصمیم‌گیری در مورد بهترین رنگ برای اتاق خواب نوجوانان می‌تواند تا حدودی دشوار باشد. برخلاف سایر اتاق‌های خانه، نوجوان معمولاً احساسات بسیار قوی راجع به نحوه رنگ‌آمیزی اتاق خواب که به نوعی فضای شخصی محسوب می‌شود، دارند. برای رنگ‌آمیزی این اتاق، شما باید با دقت بسیار زیاد عمل کنید. قبل از اینکه رنگ‌آمیزی این اتاق را شروع کنید تا جایی که می‌توانید اطلاعات خود را در مورد رنگ‌ها تکمیل کنید. بهترین کار این است از فرزند نوجوان خود بخواهید  برای طی این مراحل شما را همراهی نماید. در متن پیش رو توصیه‌های کلی در مورد رنگ‌آمیزی اتاق خواب نوجوانان با توجه به آنچه اکثر نوجوانان می‌پسندند، ارائه شده است؛

10 نکته مهم در رنگ آمیزی اتاق خواب نوجوانان

  • اکثر نوجوانان علاقه دارند که رنگ اتاق خوابشان مطابق با تمایلات شخصی، شخصیت یا حال و هوای آن‌ها باشد.
  • همه نوجوانان از رنگ‌های شاد و روشن فراری نیستند.
  • به عنوان یک قانون در نظر داشته باشید که نوجوانان تمایل کمتری نسبت به رنگ سفید دارند.
  • دختر یا پسر نوجوان شما به احتمال بسیار زیاد به دنبال رنگ‌هایی برای اتاق خوابش خواهد بود که یک تم کلی را تکمیل کند یا نشانه دهنده علاقه شدید وی به یکی از داشته‌هایش باشد.
  • این سن اصلاً به دنبال گران بودن یک رنگ یا وسیله و یا گران نشان دادن چیزی نیستند.
  • نوجوانان معمولاً دوست دارند که فضای کلی اتاق خواب، یک پیغام درام و در عین حال راحت را، به دیگران ارسال کند و دیگر اینکه رنگ اتاق خوابشان به نوعی نشان دهنده استقلال نسبی آن‌ها باشد. آن‌ها قطعاً دوست دارند که اتاقشان نمایانگر یک خانه کوچک برای آن‌ها باشد.
  • ساده‌ترین تغییر برای اتاق خواب، رنگ کردن دیوار‌ها با رنگ روشن است. از رنگ سفید برای وسایل اتاق خواب استفاده کنید و به تمیز نشان دادن اتاق کمک کنید و یک رنگ روشن را برای    تکمیل لوازم جانبی اتاق خواب فرزند نوجوان خود به کار ببرید.
  • نوجوانان طرز فکر و سلیقه‌شان را به طور مداوم تغییر می‌دهند. پس برای تغییر، رنگ اتاق آن‌ها را عوض کنید چون رنگ کردن معمولاً ارزان است و به راحتی انجام می‌شود.
  • بعضی از نوجوانان حتماً از شما درخواست خواهند کرد که رنگ موردعلاقه‌شان در طراحی اتاق جدید خوابشان استفاده شود، پس به این مسأله نیز توجه کنید.

 

انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب دخترانه

 

رنگ مورد علاقه اتاق خواب دختر نوجوان

آیا نوجوان شما اخلاق فوق‌العاده زنانه‌ای دارد یا رفتار دخترانه‌ای از خودش نشان می‌دهد؟

ترکیب‌های رنگ صورتی و یا بنفش که با وسایل سفید تلفیق شوند، استفاده از سرویس تخت خواب رنگی و پولک‌های براق به نظر بهترین تصمیم می‌آید. آیا نوجوان شما، علاقه زیادی به وسایل آنتیک و کلاسیک دارد؟ در این صورت به صورتی چرک،   سبز کمرنگ و سفید فکرکنید. می‌توانید ازیک فرش با گل‌های برجسته همرنگ دیوار‌ها به عنوان نقطه تمرکز اصلی اتاق استفاده کنید. بعضی از نوجوانان از لحاظ رفتاری، پخته‌تر از سن و سالشان هستند. برای این دسته از رنگ قرمز تیره به همراه رگه‌هایی از رنگ طلایی برای پخته‌تر و شیک‌تر جلوه دادن اتاق استفاده کنید.

ترکیب دیوتر‌هایی به رنگ سبز روشن و وسایل مشکی رنگ و لوازم جانبی سفید، احساس به روز و منحصر به فرد بودن را انتقال می‌دهد. یکسری اشکال هندسی روی دیوار‌ها نقاشی کنید و ببینید که چه ارزش مضاعفی به اتاق منتقل می‌شود.

دختر‌هایی که عاشق سرگرمی هستند ممکن است بخواهند دایره‌های بزرگ رنگی به طراحی داخلی اتاقشان اضافه کنند. آبی و صورتی راه راه با تخت خواب‌هایی که طرح‌های یکسان دارند،   بسیار زیبا و جذاب هستند. دختر‌های پرهیجان امروزی احتمالاً از رنگ نارنجی روشن که با سایه روشن‌ها سبز و بنفش همراه شده‌اند، استفاده خواهندکرد.

مقاله پیشنهادی: راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای سرویس خواب

انتخاب بهترین رنگ برای اتق خواب دخترانه

رنگ مورد علاقه اتاق خواب پسران نوجوان

پسر‌ها معمولاً به حداقل‌ها توجه می‌کنند. ممکن است که آن‌ها همیشه به تمیزی که شما دلتان می‌خواهد نباشند، اما مطمئناً دلشان نمی‌خواهد که دیوار‌های اتاقشان شلوغ و درهم و برهم باشد. بسیاری از آن‌ها رنگ سفید را به رنگ‌های دیگر برای دیوار اتاقشان ترجیح می‌دهند. اگر نوجوان شما از این دسته است، وسایل و لوازم جانبی اتاق او را مشکی انتخاب کنید و تنها از یک رنگ روشن مثل قرمز، آبی ارغوانی یا سبز چمنی در قسمتی از اتاق استفاده کنید. شاید پسر نوجوان شما از آن دسته نوجوانانی است که ترجیح می‌دهد اتاق خوابش آرامشی داشته باشد که در دیگر بخش‌های دنیای بیرون نمی‌تواند داشته باشد.

در این صورت رنگ‌هایی که بهتر است استفاده کنید. رنگ‌های سبزمختلف، قهوه‌ای یا بژ خواهد بود. اگر نوجوان شما دنبال درام بیشتری است از آبی تیره، نارنجی پررنگ با توناژ سفید و بژ استفاده کنید. رنگ‌های تیره‌تر و کدر انرژی بیشتری را در اتاق به جریان میاندازد. پسر‌هایی که عاشق ورزش هستند حتماً می‌خواهند که اتاقشان نشان دهنده ورزش مورد علاقه‌شان باشد، رنگ‌های خاص اتاق را انتخاب کنید. سرویس تختخواب را مطابق با رنگ و ورزش موردنظر انتخاب کنید. روی دیوار‌های صورتی که می‌توانید تصاویر ورزشی را نقاشی کنید و به این صورت تغییر اتاق به خوبی انجام می‌پذیرد.

اگر شما پدر یا مادر یک نوجوان هستید حتماً قبل از هر اقدامی در مورد علائق نوجوانتان با او صحبت کنید و تا نتایجی که آخر بدست می‌آورید بسیار رضایت بخش‌تر باشد.


نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!

خرید حضوری